333

Evde Cilt Bakım Yöntemleri Featured

Evinizde yapabileceğiniz basit uygulamalar sayesinde kendi cilt bakımınızı yapmanız mümkündür. Bunun için atılması gereken ilk adım bilmeyenler için cilt tipinizin ne olduğunun tespitidir. Bunu öğrenmek için bu kategorideki makalelerimiz okuyabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

-    Alkol
-    Saç bandı
-    Maske
-    Bir avuç papatya veya ıhlamur
-    Kağıt mendil
-    Alkol
-    Maske
-    Makyaj temizlemek için pamuk
-    Gündüz kremi
-    Süt ve tonik

İlk olarak rahat bir çalışma ortamı sağlayabilmek için saçlarınızı engellemeniz gerekmektedir. Bunun için saç bandınızı kullanabilirsiniz. Ellerinizi ve yüzünüzü yıkadıktan sonra  yüzünüze makyaj temizleme pamuğunu kullanarak sütü sürünüz. Sonra toniğinizi kullanarak süt artıklarınızdan cildinizi kurtarın. Nemlendirmiş olduğunuz cildinize yaklaşık olarak bir fındık büyüklüğünde peeling  alıp göz bölgesi haricinde tüm bölgeye uygulayın. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Şimdi sıra bahur banyosunda… Kaynatmış olduğunuz suyu yüzünüzden daha büyük bir kaba koyarak içerisine papatya veya ıhlamur ekleyin. Buharın üzerine eğilebileceğiniz gibi sıcak gelenler kabın yüzeyini havlu ile kapatabilirler ve bu havluyu yüzüne sarabilirler.  Bu işlemi 5 dk boyunca yapabilirsiniz. Artık cildiniz daha yumuşak ve temiz olmuştur. Cildinizin bu yumuşaklığını kullanarak varsa siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınız vasıtası ile hafifçe sıkarak bile çıkabilecek noktaya gelmiştir. Siyah noktaların çıktığı yeri temizlemek için alkolden yararlanabilirsiniz.

Artık son adıma geçebiliriz. Bu işlemleri gece yatmadan önce yaptığınızı düşünürsek, yatmadan önce gündüz kremleri dediğimiz nemlendirici kremler  ile yüzünüzü kremleyin ve istirahate çekilin.

Anlatmış olduğumuz bu işlemler ile cildiniz kendine gelecek ve daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemleri en az ayda 1 kere yapmanızı öneriyoruz. Daha başka bakım ürünleri için lütfen sitemizi dolaşınız.

Beğendiysen Paylaş, herkes görsün

444
555

Yorumlar   

0 #3 uıooıı8k 19-04-2013 17:56
:-* :oops: :cry: :-x :zzz :roll: :sigh: :P
Alıntı
0 #2 semra 10-04-2013 18:31
on numara yollar kızlar :-)
Alıntı
0 #1 Meltem 07-07-2012 13:03
Kolaymış gerçekten, tavsiyeee ederim :-x
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.