333

Peeling Nasıl Yapılır? Featured

Peeling in daha önce ölü hücrelerde cildi kurtarma işlemi olduğunu buradaki peeling nedir? makalemizde uzun uzun anlattık. Şimdi etkili ve doğru peeling yapma işleminden ve peeling nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Umarız aşağıda anlatacağımız peeling yapma yöntemleri ile şimdiye kadar yanlış bildiğiniz doğruları düzeltebiliriz.

Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Peeling yaptıktan sonra etkisini maximum derece hissetmeniz için cildinizi kullanmamanız gerekir. Bu ne demek? hemen açıklayalım. İnsan gün içerisinde yemek yemeden konuşmaya mimiklere kadar bir çok kez yüz kaslarını kullanır. Bununla birlikte solunum yapan cildimiz de sürekli olarak bize yetişmeye çalışır. Uyumaya çekildiğiniz zaman cildiniz de sizinle birlikte dinlemeye geçer ve o da rahatlar. İşte biz bu anı kullanmalıyız. Doğru ve etkili bir peeling yapmak için mutlaka yatmadan önce uygulamamız gerekir.
  2. Hassas ciltler peeling dahil bir çok uygulama ve etkenden etkilenebilmektedir. Hatta kullandığınız sabunlar bile hassas ciltlerde sorun oluşturabilmektedir. Bu sebeple yapacağınız herhangi bir peeling yönteminde cildiniz beklenmeyen bir tepki verdiğiniz, kabarcıklar, şişmeler veya kızarıklar oluşmaya başladığında derhal peeling yapma işlemini durdurmanız gerekmektedir. Peeling her ne kadar cildimiz için sağlıklı bir uygulama olsa da, peeling içerisindeki bazı maddelerden dolayı hassas cilt tipi bu ürünlere tepki verebilmektedir.
  3. Normalde peeling işlemi sonrasında cildiniz oldukça yumuşak ve taze bir görünüme kavuşması gerekir. Peeling sonrası oluşan kızarıklar kısa bir zaman sonra geçmektedir. Eğer oluşan bu kızarıklar kısa bir süre sonra geçmezse, bununla birlikte kaşıntı gibi bir durum oluşursa uygulamakta olduğunuz peelingi mutlaka durdurmanız gerekmektedir. Çünkü cildiniz için bu peeling uygun değildir. Mutlaka yapmakta olduğunuz peeling e benzer başka bir çeşidini bulacaksınız. 
  4. Peelinglerin daha fazla etkilerini görebilmek için banyo yaptıktan sonra denemelisiniz. Çünkü sıcak su buharı ile birlikte cilt yumuşamakta, gözenekler açılmakta ve peelinge hazır olmaktadır.
  5. Peeling tekrarı, peeling tarifinde aksi belirtilmediği sürede haftada 1 veya 2 kez yapmanız gerekmektedir. Bu hem peeling in etkisini görmede hem de cildiniz uzun süre korunmasında faydalı olacaktır. Bu madde kuru ciltler için önemlidir.
  6. Peeling içeriği doğal ve yüze uygulanabilir olmalı. Yani içeriği beta hidroksi asit veya meyve özü içermeli. İçerdiği asit oranı mutlaka yüzde 20 den fazla olmaması gerekir.
  7. Uygulayacağınız peeling i kullanmadan önce test etmenizde fayda var. Bunu yaparken yüzünüze sürmeden önce cildin bir kısmında test edebilirsiniz. Herhangi beklenmeyen bir etki göstermediyse diğer taraflara da devam edebilirsiiniz. Bu şekilde cildi hassas olanlar için herhangi bir alerjik durumun önüne geçilmesi demektir.

Peeling Nasıl Yapılır Video

 

 

Beğendiysen Paylaş, herkes görsün

444
555

Yorumlar   

-1 #9 kevser 20-12-2014 20:18
kil surun :-)
Alıntı
0 #8 Gunel 01-11-2014 00:20
Bu melumatlari bilmeyim yaxwi olsu.twkler)
Alıntı
-1 #7 merve 13-08-2014 11:32
Suna
Gözaltı morluklarina salatalık iyi geliyo dene bence bendede vardı ama artık yok.
Alıntı
0 #6 ziyaretçi 17-07-2014 15:20
anlamadım :P
Alıntı
0 #5 gül pembe 02-09-2013 16:07
kahve iyi gelior :roll: ciltteki kan dolaşımını hızlandırıyor ;-)
Alıntı
0 #4 Gülgül 21-03-2013 11:37
Ben yapıyorum haftada birkaç kere acnecinamide peelingle ama temiz cilde mi yoksa, hem temizleme amaçlı yıkanması gereken cildemi uygulanmalı onu merak etmiştim. Bundan sonra bir de banyodan sonra yapmayı deneyeceğim.
Alıntı
+1 #3 imgesu 04-08-2012 01:07
nerde yapılıyor bu? ve pahalı birşeymi
Alıntı
0 #2 suna 10-07-2012 10:32
:D göz altı morlugum var yardım edin
Alıntı
0 #1 Ayşe 28-02-2012 20:21
Peeling yapılışı hakkında ilk defa duyduğum maddeler var. :roll: Öğrendiğim iyi oldu :D
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.