Sivilce OluşumuDıştan bakıldığında derinin üstünde yükselen küçük bir volkanı anımsatır. Sivilcenin dışarıya doğru çıkan kırmızımsı sertliğinin içinde, aslında hücrelerle bakteriler arasında çetin bir savaş vardır.

Şimdi bu çetin savaşın öncesine bir bakalım. Hangi şartlar altında neler gelişiyor? Sivilcenin hikayesi acaba nasıl başlıyor?

Sivilce TürleriDaha önceki burada bahsetmiş olduğumuz makalemizde sivilceli ciltlerde olması gereken cilt bakımı yöntemlerinden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise akne ve sivilce türlerinden kısa kısa bahsetmek istiyoruz. Etkin tedavi yönteminin seçimi açısından, akne lezyonlarının doğru sınıflandırılması çok önemlidir.

Ayak Mantarı Tedavisi

Ayak MantarıKadın erkek bir çok kişide ayak mantarı görülebilmektedir. Önlem alınmadığı takdirde bu sorun ilerleyebilmekte, tedavi edildiği takdirde ise kolayca bu problemden kurtulabilmektesiniz. Bu makalemizde ayak mantarından ve tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Konunun sonunda uzman kişi ve doktorların video haberlerini de izleyebilirsiniz. Şimdi ayak mantarı nedir bundan bahsedelim;

Güneşin insan hayatı ve canlılığı için önemli bir kaynaktır. Etkilerini faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz güneşin biraz zararı da bulunmaktadır. Özellikle insan cildi için zararlarından bahsedeceğimiz bu makalemizi dikkatlice okumanızda fayda görüyorum.

Malum yaz ayları geldi. Güneş ışınlarının etkisini her geçen gün daha da hissetmeye başlıyoruz. Yaz ayları tatil aylarıdır ve bu güneşe daha fazla maruz kalacağımıza işarettir. Güneşin cilt üzerine en büyük etkisinin cilt lekeleri olduğunu söyleyebilirim. Fazlaca güneş ışınlarına maruz kalmak cilt üzerinde lekelenmere davetiye çıkarmaktır. Şimdi bu lekelerin tanımını yapalım;

Güneş lekeleri; cilt üzerinde bir çok yerde farklı oluşan, rengi açık kahve renginden koyusuna doğru değişik renklerde olabilen küçük lekelere denilmektedir. Güneşte fazla kalan çocuklarda, açık tenli insanlarda görülme olasılığı daha fazladır. Güneş lekelerinin oluşmasında en önemli etken, adının geçtiği gibi güneştir. Çünkü güneş cildin nemini alarak nemsizleşmesine ve kırışmasına neden olmaktadır.

Yüz ve deri üzerinde oluşan çil, doğum lekesi ve güneş lekesi gibi lekeler hormonlardan dolayı olabildiği gibi dış etkenlerden dolayı olabilmektedir. Kainatın mucizevi ürünleri olan bitkiler sayesinde bu türlü lekelerden kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Cilt lekeleri adından da anlaşıldığı üzere cilt üzerinden açık veya koyu renklerde olan, çocuk, erkek veya kadın farketmeden her yaş grubunda görülebilen hormonal etkilere, kalıtsal özelliklere ve genelde yanma sonucu oluşan izlerdir. Sıklıkla yüzlerde, ellerde, gögüslerde ve sırt bölgelerinde görülmektedir.

Cilt kanseri'nin ne olduğu hakkında daha önceki makalemizde bahsetmiştik. Bu makalemizde hastalık meydana gelmeden önce ortaya çıkan belirtilerinin neler olduğu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Böylelikle hastalık hakkında şüpheniz varsa, cilt kanseri belirtileri taşıyorsanız ve bu belirtileri internette arıyorsanız yararlanabileceğiniz bir kaynak oluşturmak istedik. Sonuçta bütün hastalıklarda erken tanı çok önem arz etmektedir. 

Deri içerisinde bulunan damarlarının genişlemesinden dolayı kanın o bölgeye fazlaca toplanarak kırmızı renk vermesi olayıdır. Tıp dilinde deri deformasyonuna bağlı deri lezyonunu adı verilmektedir. Bu makalemizde bazı kişilerde sıklıkla görülen kırmızı lekelerin oluşmasından ve bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.