İnsan vücudunda pek çok mucizevî yapı vardır. Vücudumuza son derece estetik bir görünüm verip bedenimizi sararak çok fonksiyonlu koruyucu bir örtü görevini üstlenen deri, bu mucizevi yapılardan sadece biridir.

Karma Cilt Tipi

Karma Cilt TipiErgenlik çağında metabolizmanın tümünü etkileyen hormonal dengesizlik nedeniyle birtakım cilt problemleri oluşur ve bildiğimiz gibi dış ortam da buna zemin hazırlar. Cildiniz hem yağlı hem de pul pul olmuş gibi kuru mu? Teninizde her iki durum da varsa, bilin ki karma cilde sahipsiniz demektir. Bu yazımızda karma cilde dair bazı bilgiler sunacağız.

Cilt Tipleri

Cildimizin tazeliğini kaybetmesine neden olabilecek etkenleri inceledikten sonra sıra, kendi cilt analizimizi yapıp onun hangi tipe girdiğini bilerek önlem olmaya geldi. Genellikle hepimiz cildimizi tanırız. Ne de olsa doğduğumuzdan beri hiç ayrılmaksızın birlikte yaşıyoruz. Cildimizi tanımamızın yanında önemli olan bir diğer nokta da; cildimizin ihtiyacını tespit ettikten sonra, onun bozulmasına yol açacak faktörlere karşı önlem olmamız, doğru ürünlerle desteklememiz ve aynaya tığımızda yüzümüzde göreceğimiz memnuniyettir.

Cilt Maskelerinin YararlarıCilt maskeleri; ciltlerin ihtiyaçlarına göre uygulanan, genelde bitkisel ve doğal olarak hazırlanan ciltler için tedavi yöntemleridir. Çoğu cilt sorunu cilt maskeleri ile kolayca çözülebilmektedir. Bu makalemizde cilt maskelerinin yararları ve uygulama yöntemleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. 

Cilt HassasiyetiCilt hassasiyetinin daha önce tüm cilt tiplerinde görülebilen bir durum olduğunu ve hassas cilt tipi ile alakalı bilgileri daha önceki makalemizde bahsetmiştik. Bu makalemizde cilt hassasiyetini arttıran, ortaya çıkaran faktörlerden bahsedeceğiz

yasli-cilt-tipiFani dünyada her şeyin sonunun geleceği gibi cildimizde zamanla olgunlaşmakta ve yaşlanmaktadır. Bu makalemizde 30 yaş sonrası olgunlaşan cilt tipinden bahsedeceğiz.

Sağlıklı genç bir insanın cildinin kendinin yenilemesi ve tamir etme süresi 28 gün iken, 50-60 yaş sonrası bu durum 45-50 güne çıkabilmektedir. 

Hassas Cilt ve Bakımı

Bu makalemizde herhangi bir cilt tipinde görülebilen hassas cilt durumundan ve bakımından bahsedeceğiz. Hassas cilt durumu, her türlü cilt tipinde görülebilen, kısaca cilde tahriş verebilecek olan reaksiyonların tamamına tepki gösterebilen cilt problemidir.

Yağlı Cilt Tipi

Yağlı cilt sebum salgısı çok fazla olan bir cilt tipidir. Özellikle alın, burun ve çene kısmı oldukça parlak bir görüntü sergiler. Yağlı cilde sahip kişilerin gözenekleri çok fazla açık ve porları geniş olmaktadır. Yağa bağlı olarak siyah nokta sorunları çok fazla olmaktadır.

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.