333

Hassas Cilt Tipi

Hassasiyet her türlü cilt tipinde görülebilen bir durumdur. Hassasiyet olarak adlandırdığımız bu durum aslında; ruhsal durumlarda, hastalıklarda ve iklim şartlarında ortaya çıkan veya ırsi olabilen bir durumdur.

"Kuproz" olarak isimlendirilen kılcal damarların deri yüzeyinden görülmekte olduğu kızarık ciltler hassas olmaktadır. İnsanlarda "cilt yaşı" da son derece önem arz etmektedir. Bazı durumlarda kişi genç olduğu halde, cildi yaşlı gözükebilmektedir. Bazen de kişi yaşlı olduğu halde cildi genç bir görünüme sahip olabilmektdir. Yaşı genç olduğu halde cildi kırışanlara, sahip oldukları yaşın üzerinde aylık kür çalışmaları yapması gerekmektedir. Cilt biraz yapılandırıldıktan sonra da yeni duruma göre ürün verilmeli. Yaşına göre cildi genç olanlara ise yaşlarının biraz altındaki ciltlere verilen ürünler uygulamalıdır.

Hassas cilt oldukça ince dokuludur. Soğuk ve sıcağa karşı dayanıksızdır. Genel itibari ile alerjik reaksiyonlara eğilimlidir. Kullanılmakta olan bazı kozmetik ürünler ince deriyi kızartır ve kılcal damarlar rahatlıkla görülebilmektedir. Bu cilt tipine sahip insanlar güneş altında uzun süre kalacaklarsa mutlaka güneş ışınlarından koruyucu kremler kullanarak dışarı çıkmalılıar. Hassas ciltlerin gece yatarken hafif nemlendiriciler kullanarak yatmasında fayda vardır.

Beğendiysen Paylaş, herkes görsün

444
555

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.