parafin-banyosuBu makalemizde selülit tedavisinde kullanılmakta olan parafinden ve parafin banyosundan ve ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Daha önce mum yapımında kullanılmakta olan parafinin aslında selülit tedavisinde etkili bir tedavi yöntemi olduğunu duymuş muydunuz? Bu tedaviye ait tüm detaylara şimdi geçmeden önce parafinin ne olduğu hakkında konuşalım, tanımını yapalım. 

Selülit problemi bir çok bayanın karşılaştığı, aslında çözümünün çok kolay olduğu fakat problemi gizleyerek çözdükleri bir cilt problemidir. Bu makalemizde selülitlerden kaçmak yerine, bitkisel yöntemleri kullanarak çeşitli tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu bitkisel selülit tedavileri adından da anlaşıldığı gibi tamamen doğal ve evde bulunabilecek bitkisel malzemelerden yapılmaktadır. Dilerseniz şimdi tariflerimize ve malzemelerime geçelim,

Spor yapmayan, sağlıksız beslenen veya genetik olarak bazı sorunlardan dolayı birçok kadında selülit sorunu görülebilmektedir. Güzellik uzmanımız olan Suna Dumankaya vücudun metabolizma hızını arttırarak basen bölgelerinde oluşan yağların yakılmasını sağlayacak selülit çayı tarifini sizin için araştırıp derledik. Umarız bu etkili ve bitkisel selülit çayları ile selülitlerinizden kurtulursunuz.

Selülit Tedavisi

Kalça ve basen bölgesinde oluşan selülitler her bayanını canını sıkan bir olaydır. Ünlü bayanların bile kameralardan selülitleri yüzünden köşe bucak kaçtıkları gibi selülitten hiç birşey yapmadan kaçmanın yolu yoktur.

Yaz aylarının bayanlar için en can sıkan sorunu şüphesiz ki bacaklarda ve popo bölgesinde oluşan selülitlerdir. Kür ve tavsiyeleri ile hastaların sorunlarına çözüm bulmayı amaç edinmiş sayın Dr. Ender Saraç Beyin şimdiye kadar selülit üzerine anlatmış olduğu tarfileri bir araya getirerek siz değerli okurlarımız için güzel bir bilgi kaynağı oluşturmak istedik.

Bira başta olmak üzere alkol vücut içerisinde doğrudan yağ olarak depolandığı için selülit oluşumunda doğrudan etkisi bulunmaktadır. Yani selülitlerin oluşmasında çok güzel bir zemin hazırlamış olmaktadır.

Selülit Nedir?

Selülit cildin altında bulunan yağ dokusunun, cilde doğru ilerlemesi ile oluşan pürüzlü görüntüye denilmektedir. Cildin dış görünümünde portakal kabuğu görünümünde bir görüntü oluşur ve selülitin ilerlemesi ile bu girinti çıkıntılar daha da derinleşebilmektedir.

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.