333

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi; genetik, hastalık, stres veya çeşitli hormonal değişikliklere bağlı olarak mevsim değişikliklerinde de rastlanabilmektedir. Saç dökülmesi probleminin önüne geçebilmek için öncelikle saçın hangi nedenlerden dolayı döküldüğünü tespit etmek gerekir. Eğer dökülmeye neden olan sebepler ortadan kalkmazsa hiç bir çözüm yolu etkili olmayacaktır.

Mucize bitkilerin gücünü kullanarak bir çok rahatsızlık ve hastalıklara çare bulan Dr. Ahmet Maranki doğanın gücünü kullanarak saçların dökülmesine engel olmaya çalışmaktadır. Dilerseniz Maranki Hocanın saç dökülmesine karşı bitkisel yöntemlerinden bahsedelim.

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Kür

  • 5 gr.sarımsak yağı
  • 5 gr. ısırgan yağı
  • 5 gr. çam yağı
  • 5 gr.biberiye yağı
  • 5 gr. badem yağı
  • zeytin yağ

Yukarıda adı geçen yağların hepsini birbiri ile karıştırıyoruz. Uygulaması da oldukça basit, temiz saçlarınıza doğrudan masaj şeklinde uygulayın. Saçınızda belirli bir süre beklettikten sonra mümkünse durulayın. Eğer yıkayacaksanız da fazla detaylıca yıkamayın. Çünkü yağların saçlarda daha uzun süre kalması yararınıza olacaktır. Dilerseniz durulama suyu olarak da 3 lt suyun içerisine bir bardak üzüm sirkesi dökerek hazırlamış olduğunuz suyu kullanın. Eğer bu uygulamaları haftada birkaç kere düzenli olarak yaptığını takdirde ilk 3 hafta içerisinde saç dökülmenizin durması, 6 hafta sonra da dökülen saçlarınızın tekrar çıkması gerekmektedir.

İlk haftalar yoğun bir tedavi yapmanız gerektiğinde ilk hafta hemen hemen her gece uygulayın. Sonraki hafta 2 gecede 1, sonraki hafta ise 3 gecede bir olacak derece tekrarlayın. Saç dökülmesi problemini durduktan sonra bile en az 2 haftada bir olmak üzere devam edin.

Ahmet Marankinin Saç Bakımı İle İlgili Ceviz Kabuğu Tavsiyesi

http://www.ciltbakimlari.com/sac/sac-bakimi/490-saclar-icin-ceviz-kabugunun-faydalari

Kaynak: http://www.maranki.com/522_Sac-dokulmesi-onlenebilir-mi-.html

Beğendiysen Paylaş, herkes görsün

444
555

Yorumlar   

0 #22 Gonca 15-02-2017 09:48
Ben Zigavus'un sarımsaklı şampuanını kullanıyorum oldukça memnunum. Eczanelerden alabilirsiniz ürün bitkisel içerikli ve harika.
Alıntı
0 #21 Arzum 03-02-2017 00:51
Arkadaşlar. 2 ay önce Sitresten saçlarım yoğun dökülüyordu, Pisikolojim bozuldu.. bir yakınım bana, bitkisel yağlar ne kadar güzel olursa olsun saç derisindeki gözenekler eğer tıkalı ise deri nefes almıyorsa, yağları çekemez ve faydası da pek olmaz dedi. Bana Keratin İksir Gözenek açıcı verdi, onu kullandıktan sonra üzerine de keratin dip bakım yağını sürüyorum sabaha kadar bekletiyorum ve haftada ıkı defa yapıyorum, 15 gün oldu ve dökülmeden eser kalmadı.
Alıntı
0 #20 Fatih 16-05-2016 01:47
Arkadaşlar ben de cok şey denedım pek sonuc alamadım. en sonunda keratin iksir kullandım şu an bayağı fark etti, bunun seti varmış sonra onu da aldım. sonuçlar oldukça süper. Tavsıye ederım.
Alıntı
+2 #19 tekin 03-05-2016 14:43
Faydasını görenler var mı cidden ? yoksa daha mı çok döküyor ?
Alıntı
-2 #18 cengizhan 05-10-2015 04:04
saçım da çok fazla kepek wede dökülme olyor bunun yüzünden yakında dışarı da çıkama diye korku yorum bunun için bir çare yokmu :(
Alıntı
+3 #17 ali şer 19-09-2015 03:46
arkadaşlar bitkisel karışımlar herkese iyi gelecek diye bi kaide yok nasılsa genetik yapılarımız bir değil sonuçta.. bunu tamamen şansa bağlıyorum çünkü her insan kendine has genetk ve deri yapısı vardır . bununla birlikte her kimi insanlara iyi gelir kimilerine faydası bile olmaz .. sağolsun hocalarımızda ellerinden geleni yapıyorlar metod , yol doğru ama kaldıki bunun yanında birazda şansın yaver gitmesi gerek saygılar
Alıntı
0 #16 orhan 13-08-2015 16:05
bu gün kullanmaya başladım parlak ve güçlü bi etkisi var bakalım ilerde işe yarayıp yaramadığını görücez ;-) ;-)
Alıntı
+2 #15 nisa 09-07-2015 13:21
çok malca bi çözüm aynı zmanda dahda çok döktü :oops: :oops: :sad: :sad: :o :o :eek:
Alıntı
-1 #14 nisa 09-07-2015 13:20
:-? :oops: :sad: :cry: :-x :eek: ben denedim faydası yok .ğrenç bişi çok pis kokuyo
Alıntı
-2 #13 GAMZE 31-03-2015 17:12
HİÇ İŞE YARAMADI BOŞUNA :-x :oops:
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.