Son günlerde zayıflama çaylarından en meşhuru olan beşi bir yerde zayıflama çaylarının ismi fazlaca anılmaya başlandı. Bizde bu çay nedir ne değildir bir araştırma ihtiyacı hissettik. Bulduğumuz sonuçları aşağıda sizinle paylaşalım.

Çeşitli bitki çayları ile zayıflamak şu götürmez bir gerçektir. Bazı bitkilerin metabolizmayı hızlandırıcı etkilerinin bulunması, vücudun çalışma temposunun artması vücutta depolanan yağın erimesine yol açmaktadır. Zayıflama çayları ile birlikte kişi kendini zayıflama moduna sokar ve bu durumu diyetle, basit egzersiz hareketler ile de desteklerse istediği sonuca ulaşır.

Zayıflama çaylarını demlemek için kullanılan suyun sıcaklığı 80-85 dereceyi geçmemelidir. Çünkü yüksek sıcaklıklarda demlenen bitki ve karışımların faydalı vitamin ve minerallerinin etkisi kaybetmektedir. Fayda görmeyi beklerken hiç fayda göremeyebilirsiniz. Bu sebeple bu madde zayıflama çaylarını hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir maddedir. 

Zayıflama çaylarının yaprakları normal bildiğimiz siyah çayın yapraklarından daha kalın olduğu için demleme süresi daha uzun olabilmektedir. Bu süre genel olarak 20 dakika süreyi bulmaktadır. Bu sebeple kullanacağımız bitki çayının demleme süresini de dikkat etmenizde fayda vardır. Böylelikle bitkiden maksimum derecede fayda görmüş olacaksınız.

Hakkımızda

Ciltbakimlari.com üzerinde bulunan makaleler sağlık konusunda bilinçlindirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazılmış olup, kür, maske ve karışımları doktorunuza danışmadan kullanmamanızda yarar vardır. 

 

Sitenin amacı, aynı sorunu yaşıyan kullanıcıların bir araya gelip fikir ve düşüncelerini birbiri ile paylaşmasıdır. 

Son Yazılar

Bağlantılar

Takipte Kalın

Mail adresinizi girerek, yayınlanmış olan ilk makalelerden haberdar olabilirsiniz.